Google Seo

GOOGLE SEO

" İşletmenizin Dijital Ortamda Görünür Olmasını Sağlıyoruz "

Web siteniz için SEO çalışması düşünüyorsanız ne kadar çabuk harekete geçerseniz o kadar yararınıza olacaktır. SEO ile çalışmaya başlamak için en uygun zamanlama bir web sitesini yeniden hazırlatmayı veya yeni bir site başlatmayı düşündüğünüz zamandır. Yeni bir web tasarım ile daha en başından sitenizin arama motorlarına uygun bir şekilde hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Web sitesine arama motorlarından gelen ziyaretler, optimizasyon sonuçlarının rapor kısmından incelenebilir. SEO danışmanlığımızın başında; anahtar kelime araştırma, metin yazarlığı, kelimelerin arama sıklığının rakamsal verilerini araştırmak gelir.

Şunu çok iyi bilmeniz gerekir ki; her sektörün, her hizmetin, her ürünün ve her anahtar kelime öbeğinin farklı rekabet oranı vardır. Bu rekabet oranı Google SEO maliyetinizin belirleyen birinci etkendir. Rekabetin orta ve yüksek olduğu kelime gruplarında, Google SEO çalışması en erken 3 ay içerisinde netice vermektedir. Örneğin; tekstil işiyle uğraşıyorsunuz ve yeni açılan web sitenizin "tekstil" kelimesinde üst sıralarda çıkmasını istiyorsunuz. Sizden yıllar önce bu sektörde web sitesi yayınlayan ve SEO çalışması yapan firmaların önüne geçmeniz çok zor, zahmetli ve maliyetli bir optimizasyon olacaktır. Bir başka örneğimizde, "desenli paslanmaz çelik" hizmeti veren bir iş yeriniz olsun. Bu sektörde rekabet oranı düşük olacağından uygun alan adıyla hareket etmek ve temel SEO çalışmalarını yürütmek sizi Google arama motorunda üst sıralara çıkartmak için yeterli olacaktır.


 

Genel SEO

SEO, "arama motoru optimizasyonu" için kullanılan bir kısaltılmış bir terimdir. SEO çalışması, sitenizin kalitesini yükseltip size zaman ve para kazandıracaktır. Google arama sonuçları pozisyonlarının organik arama sonuçları ve ekseri ödemeli reklamlar (Adwords) içerdiğini bilmeniz gerekir. Google ile reklam vermenizin, web sitenizin arama sonuçlarımızdaki konumu üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Google arama motoru, ücret karşılığı siteleri arama sonuçlarımıza eklemez veya sitelerin konumlarını değiştirmez. Organik arama sonuçlarında gösterilmenin size maliyeti yoktur.  


Lokal SEO

Küçük ve orta ölçekli firmalar, hizmet bölgelerinde bulunabilir olmak istemektedir. Yakın çevre servisini amaçlayan lokal seo yöntemiyle, web sitenizde uygulanan basit uygulamalar, Google Business "Benim İşletmem" ve Google Maps kurulumlarıyla çok başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Müşterilerimizin seo çalışmaları başlangıcında lokal seo konusunda taleplerine öncelik veriyoruz.  


Domain Esaslı SEO

 Bir ana web sitesi ve buna bağlı jenerik ve Google aramalarında popüler olan kelime öbeklerinin alan adlarının tescil edilmesi ve yayınlanmasıyla yapılan bir çalışma metodudur. Birden fazla web siteniz sayesinde farklı kelime gruplarında Google aramalarındaki organik sonuçlarda başarı elde edebilirsiniz. Bugüne kadar bu yöntemi kullanarak pekçok firma için Google'da başarı sağladık. Bir başka deyişle etkin web sitenizin altında, aynı tasarıma sahip farklı meta verileri ve h1, h2, h3, h4 etiketleri barındıran web tasarım çalışmasıdır. Google organik sonuçlarında çok fazla anahtar kelime gruplarında başarı hedeflemek için kullanılır. Arama terimiyle özdeşleşen domain seçimi çoklu domain web siteleri için en belirleyici unsurdur.
 

google seo